HomesIsrael

רשימת האטרקציות המובילות בחיפה
, דרכי ההגעה מהדירה ( 10 דק' מדירות הנופש, מלבד אטרקציה אחת).   בכל שלב תוכלו  לעבור לדפי הדירות בקישורים למעלה. 
לחיפה בקיצור נמרץ  ראו את הסרטון הבא, כמעט הכל שם- 
או  כאן  . ניתן לבחור בסרטונים נוספים על ערים אחרות להמשך הטיול.הגנים הבהאים - אחת מהאטרקציות היפות של חיפה  הגנים הבהאים בחיפה הוגדרו בעלי "ערך אוניברסלי יוצא מן הכלל", כאתרים קדושים וכאתרי עלייה לרגל עבור מאמינים בהאים. אם אתם מטיילים בחיפה - זוהי נקודה שלא תרצו לפספס. אתר האינטרנט של הגנים הבהאים .  למרגלות הגנים, מצויה המושבה הגרמנית . אם אתם כבר באזור אפשר לשתות קפה...טיילת לואי הטיילת, אורכה 400 מטר, נמצאת ברח' יפה נוף, מהטיילת נשקף נוף פנורמי מרהיב של מפרץ חיפה, הקריות, עכו, נהריה, החרמון וראש-הנקרה. אטרקצייה מומלצת בחום.
 5 דקות בתחבורה ציבורית מדירות נופש שבאתר.


פארק הכט הטיילת שליד הים ופארק הכט. מרחבי דשא המרעננים, אפשרות לאופניים ומשחקי כדור. בפארק 6 גרסאות שונות של נדנדה על חבל, טיפוס עם חבלים, אומגה, נדנדות משפחתיות להווי, קרוסלות ומגלשות. (5-2 דקות הליכה מדירות הנופש שבאתר) לנסיעה מהירה בפארק הכט לחץ כאןגן חיות בגן האם, שבמרכז הכרמל, סמוך לגן השעשועים שמול "פנורמה", קרוב יחסית לטיילת לואי.
מגוון בעלי חיים, (כולל נמרים אריות ודובים שילדים כ"כ אוהבים.) ליד כל בעלי החיים ישנו הסבר, מוצא החיה ואף ציטוט מהתנ"ך והתלמוד,  פשוט חויה. 30 ₪ כניסה, כדאי להזמין מראש. 04-8372390.   טיול מהנה. הכרמלית הכרמלית,הרכבת התחתית של חיפה והיחידה בישראל לכרמלית 6 תחנות: גן-האם, בני-ציון, מסדה, הנביאים, סולל-בונה וככר-פריז. מסלול הכרמלית, לחץ להגדלה לחץ להגדלהמוזאוני חיפה לאוהבי הטיולים המלומדים, שבנינו חיפה התברכה במוזיאונים רבים. מוזיאון המדע, המוזיאון היפני, המוזיאון הימי, מוזיאון חיל הים ומזיאון העלפה.מוזיאון המדע - אם אתם מזוהים עם המדע, סורו אל מוזיאון המדע בבנין הטכניון הישן בהדר הכרמל (אפשר דרך הכרמלית לצאת במרחק קצר). לאתר המוזיאון לחץ  כאן. לקופונים למוזיאון, נסה  כאן. טלפון 04-8614444מוזיאונים ימיים  - אם בים ובהיבט הימי אתם חפצים, אז בדרומה של חיפה ממוקם מוזיאון ההעפלה וחיל הים ניתן לראות את שרידי גשר הפיקוד של הצוללת דקר וכן את אחרונת ספינות שרבורג, ספינות הטילים שהוברחו מצרפת. לפרטים נוספים וסרט לחץ  כאן. הטיול יכול להיות מאוד מהנה. וממש מעבר לכביש ממוקם המזיאון הימי הלאומי, לאתר האינטרנט של המוזיאון הימי הלאומי לחץ כאן.המוזיאון הימי:מחנה המעפילים, עתלית
מחנה המעצר בעתלית או מחנה המעפילים בעתלית שימש הן למעצר מעפילים והן למעצר פעילים במחתרות. את המחנה הקימו שלטונות המנדט הבריטי בשנת 1938, בסמוך למושבה עתלית. בהקמתו הוא יועד למעצר שבויים איטלקים, אך עד מהרה הוסב למעצר מעפילים. בין השנים נעצרו בו למעלה מ-40,000 מעפילים (ויקיפדיה).
המחנה נמצא בסמוך לחוף ים מקסים ובלתי מוכרז, שמאפשר המשך טיול מרענן, אם הגעתם בתקופת הקיץ. לדרכי הגעה לחץ כאןמוזיאון יפני  - אם מוזיאון יפני עושה לכם טוב על הנשמה, גשו למוזיאון טיקוטין הצמוד למלון דן כרמל. לאתר המוזיאון היפני לחץ כאן. טלפון 04-8383554.
לסרט מהתערוכה ב-2011 לחץ כאן.מוזיאון חיפה לאומנות מוזיאון חיפה לאמנות, אחד משלושת המוזיאונים לאמנות הגדולים בישראל, מתמקד בהצגת האמנות העכשווית, הישראלית והבינלאומית כאחד, בתערוכות העוסקות בסוגיות מרכזיות סביב מגמות ורעיונות המשתקפים באמנות העכשווית על כל תחומיה וביטוייה הפלסטיים. מטרת המוזיאון לשקף את התמונה המרובדת ורבת הפנים של התרבות העכשווית. לפרטים נוספים לחץ כאן.   טלפון 04-9115997.מוזיאון הרמן שטוק הרמן שטרוק נחשב לאחד מאמני ההדפס החשובים בגרמניה ובארץ ישראל במחצית הראשונה של המאה העשרים. בדצמבר 1922 התמקם שטרוק בבניין בהדר הכרמל בחיפה, שתוכנן בידי ידידו, אלכסנדר ברוולד. בדצמבר 2011 לאחר פרויקט שיחזור, שיכלול את שיפוץ המבנה, תוך שימור פרטיו המקוריים, יפתח בו המוזיאון שישחזר חזותו ורוחו המקורית של הבית כפי שהיה בימי חייו של שטרוק. לשעות פתיחה ודרכי הגעה לחץ כאן. לפרטים נוספים לחץ כאן.חופי הים בחיפה. בחיפה מספר סוגי חופים - חופים לרחצה, חופים לצעירים, חופים טבעיים וחופים לגולשים - וגם בהם חלוקה.להלן האטרקציות:  חופים לרחצה - אזור חוף הכרמל: רצועת החוף הפרוסה ממסעדת מקסים ועד לסוף הטיילת, הינה חופים מוכרזים. בחוף מספר 3 יש גם מתקני כושר-קל. בחוף מספר 4 תהנו מבריכה לילדים ובחוף מספר 6 מקום למשחקי כדור-עף. אורך הטיילת, מהמלון, הינו 2 ק"מ לכל כיוון. החופים מצויים במרחק הליכה מדירות הנופש באתר.
 
חופים לצעירים  - החופים הממוקמים מסיום הטיילת והלאה. ביניהם חוף הסטודנטים, "מרקי" וחוף הדקלים.
כדי להגיע לחופים אלו  אפשר גם עם אוטובוס המגיע לתחנת האוטובוסים המרכזית ומשם לצעוד רגלית או עם רכב לאזור (5דק' מדירות הנופש שבאתר). 
חופים טבעיים  - ישנם חופים שאינם מוכרזים, יפים וכמעט ריקים מאדם. 1.nbsp;חוף עתלית -  החוף סמוך לבסיס השייטת. כך מגיעים לעתלית #
 

2. נווה ים - המפרץ הסלעי של החוף היפה בנווה ים הוא הדבר הכי קרוב לחצי אי עם אפשרות הליכה ולהתענג על רסיסי הגלים המתנפצים על הסלעים. בין הסלעים נחצבה תעלה כך שתוכלו להירגע באחת מהבריכות הקטנות שנוצרו בסלע ולהתענג על הגייזרים המתפרצים בפתאומיות מבין הסלעים. בחוף הלא מוכרז לגונה נהדרת שמימיה רדודים והיא נראית כבריכה טבעית גדולה.  כך מגיעים לנווה ים #

3. הבונים־נחשולים־דור  - טיול בשמורת טבע, כמעט. חוף הבונים מקושט בחבצלות צהובות ומתהדר במפרצונים, לגונות, מזרקות שפורצות מבין הסלעים, בריכות טבעיות, מפרץ צדפים ובעיקר מערה כחולה שגלי הטורקיז מתנפצים לתוכה. החוף מוכרז ולמרות זאת הוא שומר על מראה ראשוני, בתולי. חלקו הצפוני הוכשר ללינת קמפינג עם שירותים, מקלחות ומזנון. בימי שישי מתקיימים סיורים לאורכו ובסיומם טקס קבלת שבת על רקע השקיעה. לחץ כאן לתמונה  (זכויות יוצרים: אריאלה אפללו). 

המשכו של הבונים מתחבר לנחשולים — חוף יפה, מוסדר ולו כפר נופש מטופח. חוף דור עם המפרץ היפהפה, שרידי הכפר הערבי וסירות דייגים שמתנדנדות על הגלים בדומה לזה שבנחשולים. # כך מגיעים לחוף דור

חופים לגלישה  - בחיפה ישנם מספר רב של חופים לסוגי גלישה שונים. גלישת גלים - הריפים, הפיק (ליד חוף רחצה מוכרז מספר 1), חוף נירוונה (בסמוך לחוף רחצה מוכרז מספר 3) ועוד.
גלישת קייט - החוף בעתלית, חוף בת גלים (היחידי בארץ לגלישה ברוחב מערבית) דרומית ליוטבתה. הדרכות והשכרות - בנוסף, על החוף תוכלו למצוא את מועדון הגלישה KiteClub, שיכול להוסיף חוייה לילדים ולמבוגרים. פרטים במקום ובאתר האינטרנט  סרטון לדוגמאטיולי טבע
נחל לוטם
בנקודת היציאה מהכרמלית, הסמוכה לגן האם, מתחיל מסלול רגלי משפחתי בנחל לוטם. הליכה בין הירוק ועצי הכרמל. הולכים לאורך הגדה הצפונית מזרחית עד למפגש סימון שבילים. נפרדים מהסימון הכחול ופונים ימינה במסלול הירוק. מומלץ לא להיכנס בסמוך לרדת החשיכה.

נחל קטיע גשר הכבלים התלוי במקום 2 גשרי הרפתקאות מתנדנדים, באורך כ- 70 מ'. בפארק, שבילי הליכה ומצפורים, הפארק ממוקם בתוך חורש טבעי של עצי אורן ואלון ומעל נחל קטיע שבתוכו עוברים מסלולי טיול. איך מגיעים? הדרך הנוחה ביותר היא מהכביש החדש לאוניברסיטת חיפה. ברמזור ברחוב אוסקר שינדלר פונים לכיוון רמות יצחק , בכיכר פונים שמאלה לרחוב החרוב עד שרואים שלט – "פארק קק"ל – נשר" הנמצא מצד שמאל . כניסה לחניה ומשם כרבע שעה בהליכה עד הגשר בעקבות השילוט ל"נחל קטיע". הטיול חביב ומומלץ, בנוסף כדאי להצטייד בבגדים חמים החל מאמצע ספטמבר.

נחל המערות
באזור התגלו מערות שבהן נמצאו שרידים ועדויות לפעילות של האדם מימי קדם, לדעת הארכיאולוגים, אבותינו לפני כמה אלפי שנים. במהלך הסיור בשמורה ניתן לראות את מערת התנור הגדולה יחסית, שבה, לפי עדויות, התקיימו שלוש תרבויות אנושיות. אח"כ טיול למערת הגמל, שבה קיימת תצוגה של כלים, שהיו בשימוש האדם בתקופה הדומה. ולבסוף, מערת הנחל, שעומקה כ- 90 מטרים, בה גם מוצג חיזיון אור קולי הממחיש את אורח החיים של האדם הקדמון. מחוץ למערה מחכה דגם של שלד, הממחיש קבורה נפוצה בקרב אנשי העולם הקדום. במקום כ-100 מדרגות. פרטים על סיורים מודרכים ופעילויות 04-9841750/2, וכן ראו כאן.

בשמורת נחל מערות ישנם מסלולים נוספים הפתוחים לקהל הרחב ללא תשלום. "המסלול הבוטני" (המסלול הכחול במפת סימון השבילים מס' 4 של הכרמל), שאורכו כ-3 שעות - והנוף מדהים. המסלול הגיאולוגי" (המסומן כמסלול שחור המתחלף לאדום) - מסלול קצר של כשעה בלבד. מתאים לכל המשפחה, כל השנה. פרטים נוספים ראו כאן.

מבצר השייטת ממש על חוף הים, מערבית לכביש ת"א-חיפה, ניצבת מצודה טמפלרית מהמאה ה-12, ש"נכבשה" על ידי צה"ל בתחילת שנות ה-50 וסופחה סופית בצו אלוף ב-1971. ביקור במבצרם הנישא של אבירי המסדר הטמפלרי ומקום משמר של שרידי קודש נוצריים. לדרכי הגעה ראו הסבר מופרט למעלה, תחת תת הכותרת "חופים טבעיים". להסבר היסטורי ראו  כאן . ואם כבר - טיול על חוף הים ומסלול במשולב, אז גם חוף הבונים הוא מקום מומלץ, מי שירצה מוזמן ללחוץ  כאן  ולעיין בקישור המפורט (הגישה מחיפה מצריכה רכב).לאטרקציות נוספות בחיפה לחצו .
לדרכי הגעה ועסקים שונים הנותנים את השירותים באטרקציות הנ"ל לחצו  כאן.